Petline Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk - Petline Petrol Ürünleri A.Ş.

2003 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile organize edilen Petline Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Türkiye’nin değişik yörelerinde çocukların eğitimine katkı sağlamak için çalışmıştır.

Petline dünyanın giderek artan enerji gereksinimini çevreyi kirletmeden sürdürülebilir olarak sağlanmasını desteklemek için Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne, hidrojen yakıt pili ile çalışan arabaların yarışacağı “Hidromobil-2007” yarışlarında sponsor olmuştur.

En önem verdiği konuların başında çevre ve insan sağlığı olduğunu vurgulayan Petline, istasyon tuvaletlerinde temas ihtiyacını asgariye indiren Hijyenik Tuvalet (HWC) projesini 2010 yılından beri devam ettiriyor.

Ayrıca, sosyal sorumluluk düşüncesi çerçevesinde yakın dönemde de bir sponsorluk çalışması yapan Petline “Esaret Günlüğü” adındaki belgesel programına destek veriyor. Bilhassa gençlerin haberdar olması açısından önemli katkı sağlayacağına inandıkları bu tarihi eserde, 1. Dünya Savaşı’nda cephelere gönderilen yaklaşık üç milyon Osmanlı askerinin binlerce kilometrelik yolculuklarda çekilen çileler, kanalizasyon ve yol işlerinde çalışma hayatının zorlukları, yiyecek, içecek ve giyim konusundaki kıtlıklar, salgın hastalıklar, yanlış tedaviler sonucu sakat kalmalar v.b. birçok hikaye gerçek arşiv görüntüleri ile anlatılmaktadır. 
  • Petline
  • Petline