Petline Körfez Tesisi

İkmal Lojistik > Dolum ve Depolama Tesisleri > Körfez Tesisi

Adı: Petline Petrol Ürünleri Ticaret A.Ş. Körfez Dolum Tesisi
Adres: Güney Mah. Cumhuriyet Cad. 3. Sanayi Sok. No:72 Körfez Kocaeli
Tel: 0262 527 75 92

Depolama Cinsi ve Kapasitesi
24 Tank ile yaklaşık 21.000 m3 kapasiteye sahiptir.  Aynı anda 4 çeşit ürün yüklemesi yapılabilmektedir.  Körfez Dolum Tesisi A tipi Genel Antrepo Rejimine tabidir. 16 adet tank, antrepo tankı olarak faaliyet göstermektedir. İthalatlar Petline platformuna yanaşan gemiler aracılığı ile yapılmaktadır.

Diğer Bölümler
Tesisimizde bayilerimizin ihtiyacını karşılamak amacı ile 650 m2 depolama alanına sahip Madeni yağ deposu, ilkyardım odası, gümrük antrepo memuruna ait oda, yangın teknik emniyet odası, yangın eğitim odası, yemekhane, atölye, yangın müdahale istasyonu, jeneratör odası, elektrik odası, dolum adası ve arşiv bulunmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemi
Dolum tesisi 7 gün 24 saat kamera sistemi ile kayıt altına alınmaktadır.  Bu sistem 12 adet harici kamera ile bilgisayarlı kayıt cihazından oluşmakta olup, herhangi bir tehlike durumunda çalıştırılmak amacıyla panik alarm sistemi mevcuttur.  Tesisimiz NATO ve ISPS CODE standartlarında 2,5 metre yüksekliğindeki tel örgüler ve 3 metre yangın muhafaza duvarı ile çevrili durumdadır. Ayrıca deniz içinde bulunan platformu 24 saat görüntüleyen web Speed dome kamera mevcuttur.

Tesis Yangın Güvenliği Sistemleri
2003 yılında tesisin tüm yangın güvenliği yeniden projelendirilerek yapılmıştır. Projeler NFPA ve binaların yangından korunma yönetmeliğine uygun şekilde yüksek standartlarda yapılandırılmış ve 2011 yılında İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan güncel Yangın Emniyet Raporu alınmıştır.

Yangın Algılama Sistemi
Tesiste bulunan tüm kapalı alanlar çeşitli tipte algılama sistemleri tarafından korunmaktadır. Bu sistem 24 saat görev yapan güvenlik görevlilerinin bulunduğu alanda bulunan ikaz panosuna ihbar verir. İhbar panosu 3 alandan oluşmaktadır. Madeni yağ ambarında 7 adet Flame (alev) algılama detektörü vardır.

Platform Bilgileri
1 Adet 96 m2’lik Yanaşma Platformu 11 metre draftlı 20.000 dwt gemi yanaşma kapasitesine sahiptir.

2 Adet Bağlama Dolfeni
ISPS koda uygun 2014 yılına kadar ISPS sertifikası alınmıştır. Ayrıca CCTV kamera sistemi ile devamlı surette güvenliği sağlanmaktadır. Platformda yangın güvenliği açısından tüm önlemler alınmıştır.
Petline
  • Petline
  • Petline