DOLUM ve DEPOLAMA TESİSLERİ

Petline depolama ve dolum terminallerinin toplam kapasitesi Türkiye pazarının %5’lik ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır.

Petline Dolum ve Depolama Tesislerine yaptığı yatırımlarla, yeni petrol kanunu ile sağlanan petrol ürünleri ithalat avantajını, sektöründe en iyi kullanabilecek şirketlerden biri olma özelliğine sahiptir. TSE ve uluslararası standartlara uygun ürünleri ithal yolu ile getirilebilecek ikmal ve lojistik altyapısına sahip Petline, ürün kalitesi ve fiyat bileşeni ile tüketicilerin beklentilerini karşılamak için çalışmaktadır.

Petline Petrol Ürünleri Ticaret A.Ş. Körfez Dolum Tesisi

Adres: Güney Mah.Nizam Sok. No: 15 Körfez Kocaeli
Tel: 0262 527 75 92

Petline

Depolama Cinsi ve Kapasitesi

24 Tank ile yaklaşık 21.000 m3 kapasiteye sahiptir. Aynı anda 4 çeşit ürün yüklemesi yapılabilmektedir. Körfez Dolum Tesisi A tipi Genel Antrepo Rejimine tabidir. 16 adet tank, antrepo tankı olarak faaliyet göstermektedir. İthalatlar Petline platformuna yanaşan gemiler aracılığı ile yapılmaktadır.


Diğer Bölümler

Tesisimizde bayilerimizin ihtiyacını karşılamak amacı ile 650 m2 depolama alanına sahip Madeni yağ deposu, ilkyardım odası, gümrük antrepo memuruna ait oda, yangın teknik emniyet odası, yangın eğitim odası, yemekhane, atölye, yangın müdahale istasyonu, jeneratör odası, elektrik odası, dolum adası ve arşiv bulunmaktadır.


Güvenlik Kamera Sistemi

Dolum tesisi 7 gün 24 saat kamera sistemi ile kayıt altına alınmaktadır. Bu sistem 30 adet harici kamera ile bilgisayarlı kayıt cihazından oluşmakta olup, herhangi bir tehlike durumunda çalıştırılmak amacıyla panik alarm sistemi mevcuttur. Tesisimiz NATO ve ISPS CODE standartlarında 2,5 metre yüksekliğindeki tel örgüler ve 3 metre yangın muhafaza duvarı ile çevrili durumdadır. Ayrıca deniz içinde bulunan platformu 24 saat görüntüleyen web Speed dome kamera mevcuttur.


Tesis Yangın Güvenliği Sistemleri

2003 yılında tesisin tüm yangın güvenliği yeniden projelendirilerek yapılmıştır. Projeler NFPA ve binaların yangından korunma yönetmeliğine uygun şekilde yüksek standartlarda yapılandırılmış ve 2011 yılında İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan güncel Yangın Emniyet Raporu alınmıştır.


Yangın Algılama Sistemi

Tesiste bulunan tüm kapalı alanlar çeşitli tipte algılama sistemleri tarafından korunmaktadır. Bu sistem 24 saat görev yapan güvenlik görevlilerinin bulunduğu alanda bulunan ikaz panosuna ihbar verir. İhbar panosu 3 alandan oluşmaktadır. Madeni yağ ambarında 7 adet Flame (alev) algılama detektörü vardır.


Platform Bilgileri

1 Adet 96 m2’lik Yanaşma Platformu 11 metre draftlı 20.000 dwt gemi yanaşma kapasitesine sahiptir.


2 Adet Bağlama Dolfeni

ISPS koda uygun 2014 yılına kadar ISPS sertifikası alınmıştır. Ayrıca CCTV kamera sistemi ile devamlı surette güvenliği sağlanmaktadır. Platformda yangın güvenliği açısından tüm önlemler alınmıştır.

Petline Petrol Ürünleri Ticaret A.Ş. Kırıkkale Dolum Tesisi

Adres: Altınova Mah. Vatan Cad.No.27 Hacılar / Kırıkkale
Tel: 0318 266 92 51–52–53 pbx

Petline

Depolama Cinsi ve Kapasitesi

Akaryakıt depolama tesisi, 6 tankla toplam 6.000 m3 lük, kapasiteye sahiptir. Aynı anda 3 çeşit ürün yüklemesi yapılabilmektedir.


Diğer Bölümler

Tesisimizde bayilerimizin ihtiyacını karşılamak amacı ile 90 m2’lik madeni yağ deposu, ilk yardım ve revir odası, yangın eğitim odası, atölye, yangına müdahale istasyonu, jeneratör ve kompresör odası, atık su havuzu, separatör ve 80 ton kapasiteli kantar bulunmaktadır.


Güvenlik Kamera Sistemi

Dolum tesisi 7 gün 24 saat 6 adet kameradan oluşan 10 gün hafızalı izleme sistemi ile kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir tehlikeli durumda çalıştırılmak amacıyla panik alarm sistemi mevcuttur. Tesisimiz NATO standartlarında 2 m yüksekliğindeki tel örgülere ilave olarak 50 cm dışa eğimli dikenli tel ile çevrili durumdadır.


Marmara Depoculuk Hizmetleri A.Ş. Marmara Terminali

Adres: Ereğli Caddesi Maltepe Sokak No:66 Sultanköy - M.Ereğlisi / TEKİRDAĞ

Petline

254.646 m³ akaryakıt depolama kapasitesine sahiptir.

88.776 m2 alan üzerine kurulu olan Tesisin depolama kapasitesi, Trakya Bölgesi’nin ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve piyasadaki talebe paralel olarak uluslararası ticaret ve ihrakiye gibi iç ve dış pazarlarda geliştirilebilecek yeni iş kollarında kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Marmara Terminali, bölgesinde 3000 ile 50.000 dwt’luk gemilerin yanaşabileceği boşaltma platformu ve dolfeni ile deniz bağlantısı olan sayılı Tesislerdendir.

Marmara Depoculuk Hizmetleri A.Ş., stratejik avantajını kullanarak diğer Dağıtım Şirketlerine depolama hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Trakya Bölgesinin ihtiyacını karşılamakla birlikte Bölgedeki ve uluslararası sulardaki diğer petrol üreticileri arasında ticaret ve transfer ofisi olarak hizmet verebilecek olması Tesisin bir diğer özelliğidir.

Marmara Terminali en modern teknolojik özelliklerde, uluslararası ASTM ve API 650, ulusal TSE ve PPMY Standartlarına uygun olarak yapılandırılmıştır.

Petline, yeni yatırımları ile ikmal ve lojistik ağını güçlendirmekte, sektörde Trakya’daki ürün erişimini artırmakta ve depolama kapasitesini artırmaktadır.