PETLINE YÖNETİM MESAJI

Sevgili Dostlar,
İnsanların maddi ihtiyaçları ve egosundan kaynaklanan arzuları çok çeşitli, bir bakıma bitmez tükenmezdir. Ama bunların peşinden koşmak insana ve insanlığa değer kazandırmaz. Asıl olan temel ihtiyaçlardan sonra,erdem sayılacak değerler üretmek ve böylece manevi mutluluğa ulaşmaktır.


Türk atasözlerinden biri bizlere şu öğüdü verir.


“Göz o ki, dağın arkasını göre, akıl o ki, başına geleceği bile,”


Petline çalışanları ve yöneticileri akıl ve yüreklerinin bileşkesi olan ışıltılı gözleri ile petrolü, petrol sektörünü ve Petline’nın konumunu atalarının özdeyişleri istikametinde görme bilinci ile hareket eden bir gönül ordusu gibidir. Bu kadro varoluş ilkelerini unutmadan misyonunu ve vizyonunu gerçekleştirmek kararlılığı içinde işini en iyi yapmanın inancı ile çalışmaktadır.


Değerli Dostlar,
Petline değişime inanır, yeni dünya düzeninin getirdikleri, getirecekleri ve götüreceklerinin farkında olan bir iradenin yönetimidir. Bu irade üretilecek olan değerlerin toplumsal faydaya dönüşmesi halinde anlamlı olacağının bilincindedir. Bu bilinçte olmayanlar toplumlarına ve insanlarına fayda üretemezler.


J. Q. Adams derki, “Mürettebat farklı yönlere kürek çekiyorsa, kaptanın limanı görmesi bir işe yaramaz.”


Petline’ın liderlik anlayışı her kademede çalışan arkadaşını kaptan gibi görmek inancına dayanır.


Ünlü sosyal bilimci M. Jordan derki, “Yetenekler oyun kazanır, ekip çalışması ve zekâ ise şampiyonluk.”


Petline ailesi bireysel yeteneklerini ve zekâlarını birleştirerek ortak akılları ile başarıya ve mutluluğa odaklanmış bir ekip olarak şampiyonluğu hak edeceklerdir.


Sayfamıza ulaşan tüm insanları sevgi ve saygı ile selamlarken sözlerimi yine bir Türk Atasözü ile bitirmek isterim.


“Tek bir taş, duvar olmaz. ”


Ali Armağan

Yönetim Kurulu Başkanı