PETLINE PETROL ÜRÜNLERİ A.Ş.

1994Yılında İstanbul‘da Armağan ve Camadan Aileleri Tarafından Kuruldu.
Petline

Petline Tarihçesi

1995 yılında İzmit’teki Dolum ve Depolama Tesisi inşasını tamamlayan Petline, depolama faaliyetlerine başladı. Aynı yıl Kırıkkale ve İzmit Bölge ofislerini açtı ardından 1997 yılında İzmir Bölge ofisini de açarak faaliyetlerini Türkiye geneline yaydı. 1999 yılında Mersin Bölge Ofisi açıldı ve Petline markalı madeni yağ ürünlerinin üretimine geçildi. 2000 yılında Kırıkkale Dolum ve Depolama Tesisi inşası tamamlanarak faaliyete geçirildi. 2002 yılında Petline hizmet istasyonlarının sayısı 100’ü aştı. 2003 yılında Petline, görsel standartlarını yeniledi. Petline 2004 yılında “ULTRA” markalı akaryakıt ürünlerini piyasaya sürdü.

Petline kurum kültürünü geliştirmek ve pazarda kendini yeniden konumlandırmak amacıyla çeşitli pazarlama ve iletişim kampanyalarına başladı. Bunlara ek olarak Petline, kurumsal sosyal sorumluluk olarak “eğitim’’i üstlendi.

Tüketicisine en kusursuz hizmeti verme gayreti içinde olan Petline, 2007 yılında genel merkez ve dolum depolama tesislerindeki tüm faaliyetlerini ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemine uygun olarak TÜV CERT belgesi ile güvence altına aldı. 2010 yılında Hijyenik Tuvalet ( HWC) projesini hayata geçirerek istasyon tuvaletlerini hijyenik hale getirdi. Petline 2011 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak, müşterilerine kendi akaryakıtlarını doldurma ve ödemelerini pompa üzerinden yapma imkânı veren SELFSTOP uygulamasını faaliyete geçirdi.

2012 yılında Marmara Ereğlisi depo iştirakimiz tamamlanmış ve deniz bağlantılı Aliağa Depolama Tesisinin inşasına başlanmıştır. Türkiye’nin yükselen değeri Petline, dürüstlük ilkesi ile 1994’ den beri müşterilerini Türk Misafirperverliği ile buluşturmaktadır.

Petline