Petline Öğrencinin Ayağına Gidiyor

İlerlemenin kalıcılığını sağlamanın ancak çocuklarımıza ve eğitime yatırımla olacağına inanan Petline, 2004-2005 yılı eğitim programına destek olmak için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile gerçekleştirdiği iş birliğinden oluşan Petline Ateşböceği Kampanyasını başlattı.

12 bilgisayarlı bir bilgisayar odası ve bir serbest etkinlik odasından oluşan Petline Ateşböceği gezici eğitim birimi bir yıl boyunca çeşitli bölgelerde çocuklarımızın eğitimi için hizmet verecek. Bunun yanı sıra şirket içinde oluşturduğumuz Eğitime Kurumdaş Desteği fonu ile çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacağız.

Ateşböceği Öğrenim Birimi Eğitim Programı, bilişim, matematik, fen, okuma ve sanat alanlarında kısa süreli etkinliklerden oluşuyor.Programlar, ders içi saatlerde Ateşböceği Öğrenim Birimi etkinlik alanında 2-8. sınıflara uygun içerikler ile aktif bir öğrenme ortamında gönüllülerin desteği ile uygulanıyor. Toplam 12 saatten oluşan Ateşböceği Eğitim Programının 6 saati Bilişim etkinliğinden, diğer 6 saati ise Matematik Eğlenerek Öğren, Fen Eğlenerek Öğren, Okuyorum Oynuyorum, Drama Atölyesi, Eğlen Öğren Hijyen etkinliklerinden oluşuyor.

Bu programla çocukların teknoloji okuryazarlıklarını geliştirmelerini, yaratıcılıklarını keşfetmelerini, okuduklarını daha iyi anlamalarını ve kendilerini daha iyi ifade etmelerini, matematik ve fen alanındaki önyargılarını kırarak ve bu alandaki bilgi ve becerilerini geliştirmelerini ve hijyen konusunda farkındalıklarının artmasını hedefliyoruz.

Her Petline gülümsemesi bir çocuğumuzun gülümsemesi demek sloganıyla çıktığımız bu yolda Geleneksel Petline Okula Dönüş Kampanyası da devam ediyor. Bir buçuk ay sürecek kampanyada, kampanyaya üye Petline istasyonlarından belirli miktarlarda akaryakıt alan müşteriler kalem, silgi, kalemtıraş ve kalem kutusundan oluşan eğitim seti hediye ediliyor.